Menü

HOME Moda Makyaj Güzellik Oje Alışveriş Etkinlik Çeyiz Kitap

5 Şubat 2014

Image Skincare Dünya Çapında Ürün Lansmanı - Bursa

Merhabalar!

Biz Bursalı moda/makyaj/kozmetik bloggerları dün çok özel bir lansmana davetliydik. Günler öncesinden hepimize Sosyal Medya Uzmanı sevgili Müge Kalgay tarafından özel davet mailleri geldi. Maillerden bile belliydi ne kadar zarif, cana yakın bir bayan olduğu... Cilt tipimiz için anketler gönderildi, cevaplayıp geri gönderdik. Lansman da Bursa Sheraton Otel'de gerçekleşecekti, özel ve şık bir etkinlik olacağı buradan belliydi. 


Öncelikle markadan biraz bahsetmek isterim. Image Skincare markası Türkiye'ye yeni giriş yapmış bulunmakta. Geçtiğimiz yaz 10. yaşını kutlayan marka, Türkiye distribitörü Maya Pharma'nın katkılarıyla ülkemizde de yerini aldı ve cilt bakım profesyonellerini, biz bloggerları ve daha pek çok özel misafirini bir çok ilde; fuarlarda, otellerde, merkezlerinde düzenlediği ve daha nicesini düzenleyeceği etkinliklerle bir araya getirdi. Kokteyl şeklinde gerçekleşen organizasyonlarla yeni ürünler ayrıntılı olarak tanıtılıyor, canlı olarak cilt bakım uygulamaları gerçekleştiriliyor, hatta bu partilerin bazılarında, lisanslı cilt bakım uzmanlarına, markanın Cilt Diyetisyenlerinin vereceği eğitimlerle yepyeni bir iş alanı olan "Cilt Diyetisyeni" olma imkanı sunulup sertifikalarını almaları için sponsor olunuyor!


Dün gerçekleşen etkinlik için, sabah 9 sularında Sheraton Otel'de hazır ve nazırdık :) Otelin şıklığına diyecek yok elbette, dolayısıyla lansmanın yapılacağı salon da öyleydi. Kahvaltılık tatlı ve tuzlulardan oluşan, açık büfeyi aratmayan ikramlar, çeşit çeşit çaylar kahveler eşliğinde ayaküstü mini bi kahvaltı ettik kızlarla. 


Her biri birbirinden lezzetliydi! Hemen ardından misafirler toplanmaya başladı ve lansmanın gerçekleşeceği şık salona geçtip yerlerimizi aldık.


Oturduğum yerden salon bu şekilde görünüyordu.


Oturma düzeni bu şekildeydi, gayet rahat ve genişti. Komforumuz için her şey düşünülmüştü, her birimize özel su şişelerimiz, bardaklarımız, hatta arada ferahlamamız için naneli şekerlerimiz bile önceden hazırlanmıştı.


Maya Pharma Eğitim Müdürü Alev Hanım ürünlerin sunumunu gerçekleştirirken, bizler de bir yandan önceden hazırlanmış Ürün & Tedavi Kılavuzu ve Maya Pharma klasörünün içindeki broşür ve kataloglarla kendisini takip ettik, tüm ürünleri en ince ayrıntısına kadar inceledik. Ayrıca çok şık bir tükenmez kalem ve bilgilendirme CD'si de ekstrasıydı bu kılavuzların :)


Biz bloggerlar boş durur muyuz? Hemen özenle hazırlanmış, dizilmiş onlarca çeşit ürünü incelemeye ve fotoğraflamaya koyulduk!


Bu da lansman sonunda yapılacak cilt bakım uygulamaları için yerini almış bekliyor :)


 Sosyal medya kuşları :D Neyse efendim, biz de yerlerimizi aldık ve sunumlar başladı.


 Çok uzaktan çekip sonradan kırpma yapmak zorunda kaldığım için görüntü kalitesi düşse de, Alev Hanımın elindeki "2013 Dünya İmaj Birincisi Ödülü" gayet net görünüyor :)

Alev Hanım gayet ayrıntılı ve başarılı bir şekilde sundu, tanıttı ürünleri. Esprili üslubuyla sunuma renk kattı. Ayrıca kendisi çok şık, zarif bir bayan :)

Markanın ürünleriyle ilgili kısaca bilgi verecek olursak;
 • Ürünler hayvanlar üzerinde denenmiyor.
 • Petrokimyasal ve koruyucu maddeler içermiyor, bunlar yerine bitkilerden elde edilen doğal koruyucular kullanılıyor.
 • Kokusu %100 esansiyel yağ içeriyor.
 • Silikon, paraben yer almıyor.
 • Ürünlerin etkinliği klinik deneylerle kanıtlanmış.
 • Ürünler sadece güzellik merkezlerinde, lisanslı estetisyenler ve doktorlarca satılıyor, internet sitelerinde dahi bulunmuyor.
 • Tam 44 ülkede şubeleri var.
 • Ayrıca 2013 Miss Universe Ana Sponsoru
Sunumdan bir kare olan aşağıdaki fotoğraftan da ürünlerin özelliklerini inceleyebilirsiniz.


"Soyadan elde edilmiş mürekkep" sizin de dikkatinizi çekti mi? Marka doğallığa o kadar önem veriyor ki, ürünlerin geri dönüşümlü ambalajlarının üzerinde yer alan yazılar bile soyadan elde edilen mürekkeple yazılıyor!

Tüm bunlardan sonra kısa bir ara verip otelin restaurantına çıktık. 


Sizce de çok lezzetli görünmüyorlar mı? Bunlar sadece bir kısmı, tabağın birini fotoğraflamayı unutmuşum! Eee bu güzelliklerin karşısında insan kendini bile kaybedebilir! Sunumlar harika, karşına koy izle, o derece :)

Bu arada yemekte karşımıza oturan ve bizimle çok cana yakın, içten, sıcak bi şekilde muhabbet eden, ilgilenen Sosyal Medya Uzmanı Müge Hanım ve Ürün Müdürü Gülbin Hanım'a teşekkürlerimi iletiyorum :)

Salona geri döndüğümüzde devam eden ürün tanıtımları sadece slaytta kalmadı tabiki, görevli bayanlar tek tek dolaşarak ürünleri gezdirdiler ve deneme fırsatı verdiler.


Ageless Total Yüzey Yenileyici Maske

Clear Cell Salisilik Temizleme Pedleri
 Ormedic Dengeleyici Dudak Destekleyici Kompleks

Diğer ürünleri makyajımdan dolayı cildimde deneyemesem de bu ürünü dudaklarıma sürdüm ve gerçekten hayran kaldım. Nemlendirdi, ışıl ışıl ışıldadı ve sanki hafif bi dolgun görünüm sağladı. Üstelik acı biber ekstresi içermeden!


Bu gördüğünüz simli gibi ışıldayan ürünse O2 Lift Oksijenlendirici Yüz Maskesi. Bu ürünü yüzünüze uyguluyorsunuz ve;gitgide beyaz bir renk alıp içindeki benzersiz köpük burst teknolojisi ile baloncuklar oluşturarak gıdıklayıcı, eğlenceli bir his verirken aynı zamanda 1-2 dk içerisinde ışıltılı bir cilt yaratıyor!

Tüm bunlar ve daha bir sürü ürünü yakından, birebir inceledikten sonra, soru-cevap şeklinde süren keyifli lansmanımıza yine kısa bi ara verdik ve yine bir sürü abur cuburla içeri döndük :)


Dediğim gibi, ikramların, sunumların ardı arkası kesilmedi, şımartıldık resmen :) Sonrasında zaten pek uzun sürmedi, Maya Pharma Genel Müdürü Dr. Nihat Dik ve Güney Marmara Bölge Müdürü Elif Demirkol tarafından gönüllü konuklara cilt bakım uygulamaları yapıldı. Ayrıca Alev Hanım da kimyasal peeling uygulaması yaptı ki bu benim çok merak ettiğim ve ileride yaptırmayı düşündüğüm bir işlem.

Ve günü böylece sonlandırmış olduk... Tabiki bizi eve eli boş göndermediler, Gülbin Hanım hepimizin cilt tipine göre ürünleri özenle seçti ve elimize tutuşturdu :) Onlar ayrı bir postta sizinle buluşacak. Şimdilik bu kadar. Çok uzun ve bol fotolu bi post oldu, ee sabah 9'dan akşam 5'e kadar koskoca bir gün süren bu çok renkli, faydalı ve bilgilendirici lansmanı başka nasıl özetleyebilirdim ki? :)


(Fotoğraf Image Skincare Tr'nin Instagram hesabından alıntıdır.)

..SPECIAL THANKS..

Maya Pharma Genel Müdürü Dr. Nihat Dik
Güney Marmara Bölge Müdürü Elif Demirkol
Maya Pharma Eğitim Müdürü Alev Akan
Ürün Müdürü Gülbin Sancak
Sosyal Medya Uzmanı Müge Kalgay

Ayrıca bu dev organizasyona ev sahipliği yapan Bursa Sheraton Otel'e ve tüm çalışanlarına

ve

bu organizasyonda emeği geçen tüm herkese kocaman bir teşekkürler! 

Daha fazlası için;

1 yorum:

 1. Merhaba,
  Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Çok sevgiler
  http://mommyslifetime.blogspot.com

  YanıtlaSil