Menü

HOME Moda Makyaj Güzellik Oje Alışveriş Etkinlik Çeyiz Kitap

26 Nisan 2014

NOB Asetonsuz Oje Temizleme Mendili

Böyle güzel, güneşli bi cumartesi gününde siz de benim gibi dışarı çıkmak için acele ederken ojenizi sürmeyi unuttuğunuz oluyor mu? Daha da önemlisi uçları soyulmuş ojelerinizi silmeyi unuttuğunuz oluyor mu? :)

Şahsen bu benim başıma en çok gelen şeylerden biri. Uykuyu biraz fazla kaçırıp dışarı çıkmak için acele ettiğimde, son dakikaya kadar ders çalışıp okula yetişmek için acele ettiğimde, ve buna benzer durumlarda bir bakıyorum ki tırnaklarımda kıyafetimle alakasız, uçları soyulmuş, bakımsız ve itici görüntü yaratan bir kaç günlük ojelerim... Bu gibi durumlar için hep kendi kendime kızarım "Bi alamadın şu oje temizleyici mendillerden!" diye. Watsons'larda var mı bilmiyorum, hiç denk gelmedim, ama geçen gün arkadaşım şehir dışına gittiğinde Gratis'ten sipariş ettim, bulamamış, kalmamıştı herhalde. Bloglarda okuyup pratikliğinden dolayı çok merak ettiğim NOB asetonsuz oje temizleyici mendiller, Pink Spring Party'mizde Rapunzel-Alternatif Kozmetik tarafından bize hediye edildi ve bana da süper denk geldi yani :)


Bu mendillerin bir çok çeşidi var; güllü, üzümlü, portakallı, aloe veralı bunlardan sadece birkaçı. Bendekiyse elmalı, buram buram nefis elma kokuyor, aseton gibi keskin bir kimyasal kokusu asla yok. Çiçek gibi şirin ambalajı ufacık, çantaya at çık, makyaj çantamda hiç yer kaplamıyor. Her kızın çantasında bulunması gereken bir ürün bence, tırnak bu kırılır, soyulur, ilk buluşmaya gidiyorsundur ojen bozulur, ilk izlenimimizin "Ayy bu ne bakımsız, özensiz kız!" şeklinde olmasını istemeyiz değil mi :D Şahsen 3 yıldır birlikte olmamıza rağmen erkek arkadaşım ojelerimle ilgili en ufak bir detaya bile takılıyor :D Ki bence tırnaklar ve oje, bir kızı rezil de edebilir vezir de, o kadar önemli bakımlı olması...


Gördüğünüz gibi altında top coat bulunan, yani toplamda 2 kat olan sedefli mavi ojemi kenarda köşede kalıntı bırakmadan rahatlıkla temizledi. Tabii ki asetonsuz olduğu için birden şak diye ojenizi silip süpürmesini beklemeyin, ojenizin üzerinde bir kaç saniye tutun ve hafifçe ovarak ojenizi temizleyin. Hafifçe yağlı bir his bırakıyor, ojenizi sildikten sonra tırnak etlerinize azıcık masajla bu yağı yedirebilir, tırnak bakımınızı sağlayabilirsiniz. Kesinlikle aseton gibi kuruluk hissi vermiyor, aksine tırnak ve tırnak etlerinize bakım yaptığını anlayabiliyorsunuz.  Kullanım sonrasında ellerinizi yıkama imkanınız yoksa bir kağıt mendille silebilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafta da gördüğünüz üzere tek bir tırnağım mendili oldukça az kirletti, bütün tırnaklarınızı olmasa bile bir elinizi bir tek mendille halledebilirsiniz, içinde de 30 adet olduğunu varsayarsak yaklaşık 15 kez kullanabilirsiniz. 3-4 liralık fiyatıyla tırnaklarınızı kurutmadığını aksine bakım yaptığını, pratikliğini ve acil durumlarda günü kurtardığını göz önüne alırsak, oldukça makul bir ürün. Sevdim!


Mutlu haftasonları!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder