Menü

HOME Moda Makyaj Güzellik Oje Alışveriş Etkinlik Çeyiz Kitap

1 Haziran 2014

Bursa'ya Yeni Mağaza: Cosmo & Care

Merhaba!

Geçtiğimiz cumartesi günü biz yine blogger arkadaşlarımla yepyeni bir mağazayı keşfetmeye gittik; Bursa Zafer Plaza alt tarafında, Çatalfırın alt geçidinin hemen üstündeki Cosmo & Care!

Etkinliğin düzenlenmesine Makyajbox blogunun sahibesi Tuğbacım önayak oldu. Hatta mağazayla birlikte ortak olarak gerçekleştirdikleri aktif olan bir çekilişi bile var şu anda, katılmak isterseniz TIK TIK.

Bu kez biraz erkenciydim, Tuğba beni karşıladı ve mağazaya girdik, diğer kızların gelmelerini beklerken bir yandan da kurcalamaya başladık tabii :)


Cosmo & Care, gayet Watsons'a rakip olabilecek, çok bol ürün çeşidi ve açılışa özel çok uygun fiyatlarıyla çok güzel bir ilk izlenim bıraktı bizlerde. Mağaza dar ama uzun, dikdörtgen şeklinde bir yapıda. Tuğbacımla gözümüze ilk çarpan, Flormar kiosklarında bile bulamadığımız Jelly Look serisinin her rengiyle raflarda bizi bekliyor oluşuydu! 


Orta sıradaki Jelly Look'ları görmektesiniz, üstteyse Matte serisinin hangi rengini ararsanız o var. Satin Matte'lar, Daborah'lar, Golden Rose'un her serisi her çeşidi, ne ararsanız... Çeşit çok bol!


Bir diğer gözüme çarpan Loreal Ombre'ydi, ama kızıl ve bakır ombre olannn! Bunu daha önce hiç bir yerde görmedim! 


Buyrun efenim, çeşit bolluğunu kendi gözlerinizle görün :) Derken, bizim kızlar yavaş yavaş gelmeye başladı, biz de bir yandan ürünleri incelerken, bir yandan birbirimizle hasret gidermeceler, dedikodulaşmalar peşindeydik kiiii,

mağaza görevlileri "Çıkın çıkın deprem oluyoo!" diye bağırmaya başladılar ve o andan sonra dışarı nasıl koştuğumuzu bile hatırlamıyorum :) Tek hatırladığım kapıdan çıkarken kapının önündeki ürün sepetinin beşik gibi sallandığıydı. Bir anda çevredeki herkes dışarı döküldü ve kısa süreli bi telefon trafiği, bi panik yaşandı. Neyse ki çok geçmeden herkes sakinleşti ve mağaza görevlisi bayanın "Deprem etkisi yarattınız!" şeklindeki esprisiyle mağazaya geri döndük :) 

Öncelikle aramızdan isteyenlere saç ve cilt analizleri yapıldı, bunun için Selocum ve Aycancım gönüllü oldu. Görevli bayan analizini gerçekleştirdikten sonra kızların saç ve cilt yapıları hakkında bilgiler verdi ve Dermokil markalı ürünlerden önerilerde bulundu.


Aynı bayan geçen sene Görükle'ye gelmiş ve ben de ona cilt analizi yaptırmıştım, sonrasında bana önerdiği ürünleri bloguma yazmıştım, hoş bir tesadüf oldu, hatırlamak isterseniz TIK TIK.

Daha sonra Esma Hanım bize Krauterhof ve Tresan ürünleri hakkıında ayrıntılı bilgiler verdi. Kendisi Ocak ayındaki blogger buluşmamızda da aramızdaydı ve o zaman da bilgilendirmişti bizleri. 


Özellikle Krauterhof'un Anti-Cellulite jeli şu sıralar çok revaçta, Esma Hanım da bize detaylı bir şekilde anlattı. Ürünün özelliği sürüldüğü bölgeyi (bacak-basen-göbek) içindeki kimyasallar yardımıyla ısı açığa çıkararak cayır cayır yakması :) Bu nedenle hamile ve emziren bayanlara önerilmiyor. Özellikle temiz cilde uygulanması öneriliyor, açık gözeneklerde daha çok etki gösterecek haliyle. Ve de gece yatarken değil de tercihen spordan önce, ya da spor yapmıyorsanız en azından evde hareketli olduğunuz, temizlik yaptığınız, yemek yaptığınız zamanlarda filan kullanılması öneriliyor. 


Ürün mentollü gibi kokup sürülünce hafif bi serinlik hissi verse de, bu his birkaç dakika sonra yerini yavaşça bir karıncalanmaya ve ardında cayır cayır yanmaya bırakıyor. Hepimiz bizzat kollarımızda denedik, tecrübeyle sabit! :)


Şuradaki beyaz tişörtlü, pembe pantolonlu olan da benim, evet :D

Kolumdaki yanma hissine bir süre sonra dayanamayıp peçeteyle silsem de, çok değil yarım saat kadar sonra o his geçiyor ve sizi sımsıkı bacaklara kavuşturacağına söz veriyor. Ürün şu an Cosmo & Care'de indirimli 29.90 tl. 

Sonrasındaysa görevli bir bayan Flormar standına davet etti bizi ve başladı anlatmaya. Makyajına hepimiz bayıldık, bi an düşündüm benim değil onun blogger olması lazım diye :D


Bu kez gönüllü bendim :) Bayan cilt tipime göre kullanmam gereken ürünleri anlattı ve sonra her birimizin sorularına, merak ettiğimiz ürünlere cevap verdi. Özellikle CC kremini çok merak ettim :) Flormar hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir marka, son yıllarda ürün çeşidini de çok artırdı üstelik.

Daha sonra bir başka görevli bayan Innova ürünlerini tek tek tanıttı bizlere.


Her yaş grubuna uygun ürünleri olan, uygun fiyatlı, temizleyicisinden tutun da kremine kadar geniş ürün skalası olan bir marka. Denemek lazım :)

Ürün tanıtımları, analizler, bilgilendirmeler derken arada selfie'mizi çektik yine her zamanki gibi :)


Sosyal medya beklemez! Herkes bir şeyler paylaşma derdinde :)


Ve son olarak topluca foto çekinmeyi ihmal etmedik tabi :)


Çok eğlenceli bir günü daha geride bıraktık. Tüm mağaza yetkililerine, çalışanlara, bu etkinliğe önayak olan Tuğbacığıma teşekkür ediyorum bir kez daha.


Bunlar da hediyelerimiz! Cosmo & Care Facebook sayfası için TIK TIK, mutlaka uğrayın!

Hoşçakalın!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder