Menü

HOME Moda Makyaj Güzellik Oje Alışveriş Etkinlik Çeyiz Kitap

25 Nisan 2015

2015 İlkbahar / Yaz Makyaj Trendleri

Herkese merhaba!

Uzun zamandır ürün incelemelerinden gidince, biraz farklı konulara değinmek istedim bugün. Ben ki giyim kuşam ve aksesuarda modayı takip ettiğim kadar, saç ve makyaj modasını da takip edip uygulamayı sevenlerdenim. Bu yüzden bu yazımda yeni sezonun makyaj trendlerinden bahsedeceğim. Bir türlü gelmek bilmeyen bahar ve önümüzde bizi bekleyen yaz için nelere hazırlıklı olmamız gerekiyor, hangi renkler hangi tonlar moda olacak, hepsi bu yazının devamında. 

Öncelikle yeni sezonda makyajlar oldukça renkleneceği gibi; bir yandan da no-makeup makeup ve doğal (nude) makyaj trendi devam edecek gibi görünüyor.


Yılın rengi Marsala, bütün kış olduğu gibi ilkbahar / yaz sezonunda da hakimiyetini sürdürecek. Mürdüm / şarap kızılı tonları bu yaz dudaklara olduğu kadar gözlere de farklı bir yorum katacak. Eğer hala elinizde yoksa bu tonlarda bir far edinmenizi tavsiye ederim, zira yaz akşamlarının en trend makyajına sahip olabilirsiniz :)


Geçtiğimiz sezonun trendi renkli eyeliner'lar yerini klasik siyah eyeliner'a bırakıyor. Ayrıca bu yaz yoğun ve kalabalık kirpikler ön plana çıkıyor.


Geçen yazın gözdesi turuncu tonları, bu sezon da gücünü yitirmeyecek gibi görünüyor. Koyu renk dudaklar kadar turuncu ve turuncu alt tonlu kırmızılar da bu yaz dudaklarda sıkça kendini gösterecek.


Gözlerde kahverenginin yumuşak tonları, bronz ve altın renkleri, nude makyajların baş tacı oluyor bu sezon. Hemen hemen her göz rengine uyum sağlayan toprak tonları ile buğulu bakışlarınızda yazın sıcaklığını hissettirebilir, aynı tonlardaki bronzer ve aydınlatıcılarla makyajınıza derinlik katabilirsiniz.


Hiç makyaj yapılmamış görüntüsü uyandıran no-makeup makeup ise aslında bu sezonun en büyük trendi diyebiliriz, çünkü 2015 yazında doğallık bir numaralı kuralımız olacak gibi görünüyor. 


Dumanlı gözler, yani smokey makyajlar yaz kış dinlemeden popülerliğini korumaya devam ediyor. Bu sezon yaz akşamlarının gözdesi olmaya aday.2015 İlkbahar / Yaz sezonunun makyaj trendlerine dair kısa kısa notlar işte bu şekilde. Bu yazıyı hazırlarken sanki yaz mevsimi için değil de, sonbahar / kış sezonu için makyaj trendlerini yazıyormuş gibi hissettim. Sizce de öyle değil mi? Toprak tonlu makyajlar, koyu dudaklar, smokey gözler, siyah eyeliner'lar... Trendler bu yönde olsa da, ben tüm kış boyunca yazı bekleyen pespembe rujlarımı, renkli göz kalemlerimi, gökkuşağı gibi farlarımı sürmeden edemem sanırım :) Peki sizler ne düşünüyorsunuz yeni sezonun makyaj trendleri hakkında?

Herkese mutlu haftasonları!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder