Menü

HOME Moda Makyaj Güzellik Oje Alışveriş Etkinlik Çeyiz Kitap

8 Haziran 2015

Cellublue Selülit Giderici Masaj Aleti

Herkese merhaba!

Sıcak yaz günlerine sayılı günler kalmışken, daha fazla ertelememem gerektiğini düşündüğüm bir yazıyla karşınızdayım. Malum; bikini sezonu açılıyor, çoğu bayan korkulu rüyası olan selülitten kurtulma yollarını aramaya başladı bile! 


Cellublue Selülit Giderici Masaj Aleti'ni eminim ki çokça görüp, duydunuz. Gerçekten işe yarıyor mu? Çalışma mantığı nedir? Pratik mi? Sağlıklı mı? Tüm bunların cevabını yazının ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz. Ama öncelikle bu minik mavi vakumlu kupa hakkında bilgi vermek istiyorum.

Cellublue; tıbbi silikondan üretilmiş, hipoalerjenik bir masaj aletidir. Alerji riski olmadan güvenle kullanılabilir. Uzun yıllar dayanıklıdır, eskimez, ihtiyaç dahilinde istenildiği kadar kullanılabilir. Su ve sabun ile kolaylıkla temizlenebilir. Cellublue, etkili vakum sistemi tekniği ile selülit ve portakal görünümüyle savaşmada kabul görülmüştür. Tüm selülit tiplerinde kullanılabilir. Minik taşıma kesesiyle birlikte gelen ürün, kolaylıkla çantada taşınabilir ve tozdan, kirden muhafaza edilebilir. 


Peki Cellublue'nun cilt üzerindeki etkisi nedir?

Cellublue; vakumlu kap sistemi sayesinde lipolizin tetiklenmesini sağlıyor. Lipoliz; yağ hücrelerinin yakılması, lenf ve damar yolu ile kan dolaşımının hızlandırılması ve optimize edilmesidir. Bu sayede cildin git gide sıkılaşacağını iddia ediyor.

Kullanım şekliyse oldukça basit. İlk ve öncelikli nokta masaj yapmak istediğiniz bölgeye bebe yağı veya herhangi bir masaj yağı sürmeniz. Bu vakumlu minik masaj aletinin ciltte kaymasını sağlayacak, aksi takdirde cildinize büyük hasarlar vermeniz olası. Sonrasında ise elinizle sıkıştırdığınız masaj aletini sorunlu bölgeyi vakumlayacak şekilde yapıştırmanız ve aşağı-yukarı yaklaşık 3 dakika, sağa-sola yaklaşık 1 dakika olacak şekilde uygulama yapmanız. Aletin vakum gücünü kendiniz ayarlayabilirsiniz, ilk zamanlarda biraz daha az sıkıştırıp hafif şiddette vakum gücü yaratabilirsiniz. Çok şiddetli vakumlarda morarma görülebilir, dikkatli olup kendinize en uygun şiddeti ayarlamanızda fayda var.


Ben Dalin'in bebe yağıyla birlikte yaklaşık 9 gün düzenli olarak kullandım. Etkili bir sonuç için en az 2 hafta kullanılması öneriliyor, fakat 9 günde bile hafif şiddetteki selülitlerimde gözle görülür bir iyileşme kaydettim. Bacak ve popo bölgemdeki portakal kabuğu görünümünde fark edilir bir sıkılaşma gördüm. Tabii ki önerildiği üzere uygulamamı sporla ve bol su tüketimiyle destekledim, belki de bu sayede bu kadar hızlı sonuç aldım. 

9 günden sonra neden bıraktığımı açıkçası bilmiyorum, bir gece uygulamamı aksattım ve sonrasında üşengeçlikten gerisi gelmedi. Fakat etkisinin uzun süreli olduğunu da bu sayede farkettim. Cilt kolay kolay eski selülitli haline geri dönmüyor, bu çok önemli bir artı. Ancak yine de 2-3 haftalık düzenli kullanımdan sonra iyileşme kaydettiğinizde, haftada birkaç kez de olsa devam etmeniz öneriliyor. Ayrıca uygulamadan sonraki bir saat içinde 2 bardak su tüketmeniz önemli. 


Etkisi düşünülünce, üşengeçlik yapmadan akşamları toplamda 10 dakika ayırıp oturduğunuz yerden selülitlere elveda demek için kesinlikle çok pratik bana göre. Masrafsız, ilaçsız, tedavisiz, ev rahatlığında, uzun yıllar kullanılacak bu minik masaj aletine yapacağınız yatırım bence akıllıca olacaktır. Tabi ki haftada 1-2 sefer de olsa sporu aksatmamak, bol sıvı tüketmek, yenilenlere dikkat etmek, gazlı içecekler ve kafeinden mümkün olduğunca uzak durmak ta selülitlerle savaşta oldukça önemli noktalar. Bir de masajınızı selülitlere karşı etkili bitkisel bir yağ ile yaparsanız taş gibi bacaklara çok yakınsınız demektir :)

Cellublue'ya BURAYA tıklayarak, 19 Euro gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz. İkili alımlardaki indirimli fiyatıyla isterseniz arkadaşınızla birlikte deneyebilirsiniz. Üstelik memnun kalmazsanız paranız iade! 

Herkese selülitsiz, taş gibi gireceği bir yaz mevsimi dilerim!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder